PŘÍPRAVA PEJSKA NA STŘÍHÁNÍ
Aby výsledný střih pejska byl co nejlepší, je důležité, aby jeho srst byla na stříhání dobře připravená. Pokud si objednáte stříhání s koupáním – kompletní péči, pejska si připravím sama.
Pokud se objednáte jen na stříhání, je nutné, aby byl pejsek nejlépe večer před stříháním vykoupán a to velmi pečlivě, v kvalitním šamponu, srst byla vykartáčovaná, rovná a zbavena všech parazitů.
Pejsek jako pudl, bišon atd., musí mít srst nataženou a toho se docílí současným kartáčováním během sušení fénem, není možné aby tito pejsci přišli se srstí kudrnatou.
1) PŘED KOUPÁNÍM – srst důkladně rozčešeme, zbavíme veškerých větviček, bodláků atd. Ponecháme-li v srsti zacuchaná místa, tak se tyto plochy během koupání zvětší, zplstnatí a jdou pak velmi obtížně rozčesat a někdy musí být tato srst ostříhaná strojkem nakrátko.
2) PEJSKA VYKOUPEME, vlažnou vodou a v kvalitním šampónu a poté kondicionéru, pečlivě vymyjeme.
3) MOKROU SRST zbavíme vody jemným vymačkáním do ručníku NIKOLIV TŘENÍM! Tím bychom srst zacuchali.
4) VYSUŠÍME FÉNEM při současném pročesávání
5) JEN TAKTO PŘIPRAVENÝ PEJSEK MŮŽE BÝT KVALITNĚ OSTŘÍHÁN!
ZACUCHANÁ SRST
Zplstnatění srsti, psa obtěžuje, srst těžkne, tahá kůži a může vzniknout téměř neprodyšný krunýř.
Snadno dochází k otlakům a zapařeninám, které se lehce infikují špínou a cizopasníky. To může pejskovi způsobit nepříjemný zdravotní problém.
Pokud k tomu dojde, srst se bude muset zřejmě zcela ostříhat, někdy už nejde z chlupů zachránit nic. Srst ale zpravidla velmi brzy doroste, a hlavně to bude už srst zdravá.
Aby srst neplstnatěla, je třeba věnovat jí denní péči česáním a kartáčováním. Kromě toho je vhodný jednou za 8-10 týdnů sestřih srsti.